Straipsnis

   Dvylikametė kirpėja sulaužė profesijos standartus

Šia vasara vyko projektas kurį sugalvojo Mokytoja- Kirpėja Dovile Šapalienė.Gargždiškė Neda Grikšaitė ką tik baigė profesionalius kursus ir tapo plataus profilio kirpėja. Jos praktiniais darbais liko patenkintas būrys klaipėdiškių moterų, o mama Rita gali užmiršti kelią į grožio saloną – jos garbanomis nuo šiol rūpinasi dukra. Plaukų kirpimas, dažymas ir įmantrios šukuosenos – tik vakar 12 metų gimtadienį atšventusios mergaitės talentas, kurį atskleisti netikėtai padėjo gargždiškė kirpėja Dovilė Šapalienė.

Dar vienuolikmetės N. Grikšaitės talentas atsiskleidė pradėjus lankyti kirpėjų kursus grožio salone „Paula“ Klaipėdoje. Mokymus čia nuolat rengia gargždiškė kirpėja Dovilė Šapalienė, tačiau įprastai jos pamokas renkasi suaugusieji. Daugumoje profesinių mokyklų iš kirpėjų reikalaujama vidurinio išsilavinimo ir ūgio, kuris turi siekti bent 160 cm. Tačiau profesionalė sumanė įrodyti, kad kirpėjomis gali būti ir tokių standartų dar neatitinkančios paauglės. Pasiūliusi sūnaus klasės draugėms išbandyti jėgas, kirpėja atsitiktinai pasirinko Nedą. Mergaitė kartu su meistre į uostamiestį važinėjo du mėnesius, triskart per savaitę.

„Mokiau savanoriškai, mus priemonėmis bei įrankiais parėmė Alfaparf Milano ir Carin kosmetikos platinimo firmų“, – sakė Dovilė.

Nedos mama Rita Uosytė iš pradžių nenorėjo pritarti dukters idėjai mokytis kirpėjos amato. „Suvokiau, kad tai yra sudėtingas darbas, o mano vaikas tam turės skirti beveik visą vasarą. Kai draugės poilsiavo, Neda keldavosi 7 val. ryte ir namo dažnai grįždavo tik 19 val.“, – pasakojo mergaitės mama, kurios darbas visiškai nesusijęs su grožio industrija. Tačiau Neda kasdien iš užsiėmimų grįždavo pakylėta ir mama įvertintino progą lavinti dukters gebėjimus.

Grožio salono „Paula“ šeimininkė D. Šapalienė įsitikinusi, kad Neda labai gabi: „Egzamino dieną, kai mokinė darė šukuoseną manekenei, neprikišau nė piršto, nors dažnai sulaukdavau klausimų, ar neva ne aš pati tas šukuosenas ir esu padariusi.“

Iki pradedant lankyti kursus Nedos vaikiškos kirpyklos klientė tebuvo močiutė, kuriai anūkė bandė pinti kasytes. Kitokios praktikos mergaitė neturėjo. Po 300 valandų, praleistų kursuose, dabar gargždiškė išmoko 7 pagrindinius kirpimo būdus, profesionaliai dažo plaukus, pati parenka dažus ir daro progines šukuosenas.

Grožio salone „Paula“ praktikantės moteris kerpa vos už 3 Lt simbolinį mokestį. Neda dabar juokdamasi prisimena, kaip pamačiusios šalia kirpėjos kėdės mažą mergaitę klientės vis klausinėdavo, ką ji čia veikia. Visgi Neda prisipažino, kad mokytis nebuvo lengva – kol kas jai trūksta ūgio, o ir rankos per mažos kai kuriems viražams su plaukais atlikti.

Baigusiai kursus Nedai mama jau pažadėjo nupirkti asmenines kirpėjos žirkles. Mergaitė praktikuosis kirpdama plaukus mamai, močiutei, draugėms. Jaunoji gargždiškė dėl ateities profesijos nebesvarsto – baigusi mokyklą bus kirpėja, tačiau kol kas ji – tik būsima „Kranto“ pagrindinės mokyklos šeštokė.

Nuotraukos sukeltos iš asmeninio albumo.

Puoselėkite savo grožį naujajame salone „Pas Gitaną“

2014-06-03 | Gerda BELOKOPYTOVA

Gegužės 28-ąją duris klientams atvėrė nauja grožio oazė, moterų džiaugsmas – grožio salonas „Pas Gitaną”. Manikiūras, makiažas, plaukų kirpimas, dažymas ir šukuosenos – tai tik maža dalelė siūlomų paslaugų. Jaukus interjeras čia apsilankiusioms padės atsipalaiduoti ir pabėgti nuo kasdienybės, o profesionalios specialistės sukurs jums gražų įvaizdį.

Grožio paslaugų paletė

Jaukiose patalpose įsikūrusiame naujame grožio salone „Pas Gitaną“ klientės galės pasinaudoti kirpėjos, manikiūrininkės bei makiažo specialistės paslaugomis. Ir visai nesvarbu, ar norite pasipuošti ypatingai progai, ar tiesiog atnaujinti įvaizdį. Tuo pasirūpins čia dirbančios grožio meistrės. Švęskime grožį ir pasitikime kiekvieną dieną pasitempusios, švytinčios ir gražios.

O tobulo grožio jums padės pasiekti naujojo salono įkūrėja Gitana Marcinkevičienė, kuri ne tik jums sutvarkys plaukus, bet ir patars, kokia šukuosena ar plaukų spalva labiausiai tinka.

Gitana šioje srityje ne naujokė – jau dvi dešimtis metų puoselėja žmonių plaukus. Ji nuolat lanko seminarus, seka mados naujoves, kad savo klientėms galėtų pasiūlyti tai, kas madingiausia, ir tai, kas labiausiai joms tinka. Visai neseniai tobulinosi Klaipėdos grožio salone „Paula“, taip pat pas plaukų stilistą Ruslaną Tatjoniną iš Maskvos. Ilgai tik mintyse svajojusi turėti nuosavą grožio saloną šiemet ryžosi svajonę įgyvendinti.

Kad plaukai būtų gražūs ir sveiki

Grožio salone „Pas Gitaną“ daromos ne tik pačios įvairiausios šukuosenos. Taip pat čia atliekamas braziliškas plaukų tiesinimas naudojant Cocochoco keratiną. Atlikus šią procedūrą jūsų plaukai taps glotnūs, tiesūs, žvilgandys ir švelnūs. Pasak Gitanos, Cocochoco metodas – tai rezultatas be jokios chemijos, nemalonaus kvapo ar garų. Tad jeigu jums atsibodo garbanoti, šiurkštūs ir nepaklusnūs plaukai, po šios procedūros galėsite džiaugtis ilgalaikiu rezultatu net 3–4 mėnesius.

Kad efektas būtų itin kokybiškas ir atitiktų kiekvienos klientės reikalavimus naudojamos tik aukščiausios kokybės priemonės. „AlfaParf Milano  yra lyderiaujanti itališkos profesionalios plaukų kosmetikos gamintoja, kuri gamina išskirtinius profesionalius plaukų dažus, priežiūros ir stilizavimo priemones. Todėl naudoju šios linijos kosmetiką. Aš vadovaujuosiu šio prekės ženklo šūkiu „Kokybė yra taisyklė“, todėl darau viską, kad tik klientės išeitų patenkintos galutiniu rezultatu. Juk plaukai – žmogaus puošmena, todėl būtina juos puoselėti“, – sakė kirpėja Gitana.

Akcijos atrakcijos

Atidarymo proga naujajame grožio salone „Pas Gitaną“ visą birželio mėnesį vyksta akcijos čia siūlomoms paslaugoms. Nusidažius plaukus salone „Pas Gitaną“ kirpimas jums bus atliktas nemokamai.

Senjorų šiame grožio salone taip pat laukia ypatingos kainos. Kirpimas jiems kainuos vos 10 litų. Nepraleiskite progos apsilankyti šiame salone ir pasigražinti už tikrai nedidelę kainą.

Palepinkite save ir atvykite į naująjį grožio saloną „Pas Gitaną“, kur jūsų lauks profesionalios specialistės ir itin kokybiškos paslaugos.

Naująjį grožio saloną „Pas Gitaną“ rasite adresu Gluosnių g. 13a, Šilutė. Darbo laikas: I–V 9.00–18.00 val., VI 9.00–14.00 val. Norintieji užsiregistruoti iš anksto skambinkite telefonu 8 689 21 231, Gitana.